Obec Polánka minimapa Zjednodušená verze

Přehled akcí


Má vlast cestami proměn

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Díky odhodlání místních lidí a ochotě řady donátorů se chátrající stavby mění v důstojné objekty s užitečnou náplní, veřejný prostor dostává novou tvář, sakrální objekty nacházejí svůj ztracený smysl a příroda se nadechuje k novému životu. Do 30. března 2020 hlasujte o nejlepší proměně na WWW.CESTAMIPROMEN.CZ.

Více

Pohádková zahrada

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

Základní umělecká škola Josefa Kličky Klatovy a Městská knihovna Klatovy vás zvou na výstavu prací žáků výtvarného oboru ZUŠ. Vernisáž výstavy se uskuteční 13. ledna 2020 od 14.45 hod. Výstava je v galerii knihovny přístupná do 21. února v otevírací době oddělení pro děti a mládež.

Více

Ukázka dřevořezby a kovářské práce

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

V lednu se v naší čítárně představuje výstava s názvem Johana Melchrová - Ukázka dřevořezby a kovářské práce. Přijďte se inspirovat. Výstava je volně přístupná v otevírací době knihovny.

Více

Dobrý, až velmi dobrý večer

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

Hostem lednové besedy bude MUDr. Jiří Kocum, primář Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku klatovské nemocnice. Pořádají obecně prospěšná společnost Úhlava, Rotary club Klatovy a Městská knihovna Klatovy. Beseda se tentokrát uskuteční v refektáři jezuitské koleje v Klatovech, který bude přístupný hlavním vchodem z nádvoří koleje. Vstup je zdarma.

Více

Kapitoly z praktické genealogie

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

Co víte vy a co vím já. O klatovských židech a jejich rodokmenech. O hledání předků i potomků, pátrání v archivech a zajímavých setkáních bude vyprávět genealog Julius Müller. Na přednášku vás zve Synagoga Klatovy, z. s., ve spolupráci s Městskou knihovnou Klatovy.

Více

TVOŘÍM KNIHU

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

Oddělení pro děti a mládež Vás zve na dvoudenní knihařskou dílnu s Tarou Novou. Chcete si vést svůj vlastní stylový deník či vytvořit originální knihu? Neváhejte a přijďte si je k nám vyrobit. A to od začátku až do konce. Workshop je vhodný pro starší děti a dospělé. Materiál a pomůcky budou k dispozici. Na akci je NUTNÉ se předem přihlásit – osobně v dětském oddělení, telefonicky na čísle 376 347 472 nebo mailem na detske@knih-kt.cz. Neváhejte, počet míst je omezen. KDY: 30. ledna a 6. února ČAS: od 16 do 18 hodin KURZOVNÉ: 450 Kč (za obě setkání)

Více

Hrajeme si (nejen) s papírem

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

Oddělení pro děti a mládež Městské knihovny Klatovy Vás zve v pátek 31. ledna 2020 na prázdninové tvoření. Společně vyrobíme veselé karnevalové škrabošky. Kdy: 31. ledna 2020 od 9 do 12 hodin Kde: oddělení pro děti a mládež Cena: 1 kus = 10 Kč Těšíme se na Vás.

Více

2 100 kilometrů Tureckem

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

Městská knihovna Klatovy vás zve na obrazovou reportáž z cesty dlouhé 2 100 km, kterou připravil a uvádí PhDr. Jan Duchek. Turecko není jen Istanbul, prezident Erdoğan nebo pláže Antalye. Rezervace jsou možné na webu www.refektar.eu nebo ve studovně knihovny.

Více

Bílá laň / La Blanche Biche

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

Městská knihovna Klatovy vás zve do krajiny hlubokých lesů, jaké nalezneme v písních sedmnáctého století. Bílá laň je symbolem, je spojením mezi naším a jiným světem, mezi lovcem a jeho cílem, mezi plodností a smrtí, mezi světským a posvátným. Je nedosažitelným snem. Zpěvy staré Francie, francouzská hudba 16. a 17. století. Motus Harmonicus Isabella Shaw – mezzosoprán Mélusine de Pas – viola da gamba Jakub Michl – viola da gamba Tereza Samsonová – theorba Vstupné 100 Kč. Vstupenky na webu www.refektar.eu nebo ve studovně knihovny.

Více

Koncert z cyklu Mladí umělci v Klatovech

Místo
Balbínova, Klatovy
Datum konání

Vystoupí studenti Pražské a Plzeňské konzervatoře spolu s klatovskými muzikanty pod vedením Jana Sedláčka. Program: Vodička – Synfonia C dur Vivaldi – Zima 2. věta (sólo Michaela Kostková) Purcell – Gordický uzel Mozart – Divertimento D dur Účinkují: Michaela Kostková, Kristýna Prančlová, Sofiya Mikula, Marika Kosohorská, Barbora Sulková, Liz Tkachuk, Kateřina Kopecká, Eliška Fleischmannová, Elnara Taghizade, Tomas Pohanka, Adam Šulc, Štěpán Špád a Lucie Matoušová. Vstupné dobrovolné. Vchod z nádvoří jezuitské koleje. Rezervace jsou možné na www.refektar.eu nebo ve studovně knihovny.

Více

Menu

Obecní úřad Polánka
starosta
Jaroslav Trojánek
mobil: 725 446 415
e-mail: oupolanka@seznam.cz

místostarosta
Václav Holý
e-mail: oupolanka@seznam.cz

účetní
Bc. Lenka Holá
e-mail: oupolanka@seznam.cz

Bankovní spojení

číslo účtu: 2390720247/0100

28. 1. Otýlie

Zítra: Zdislava

Návštěvnost stránek

062231